Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014/2015

26.kolo

 

SSS Kočí - Sokol Bořice  1:0 (1:0)

 

sestava:Pospíšil-Halatka-Douda T.-Němec-Kučera M.

Dohnal-Fidler-Horák-Valášek

Havlíček-Kaplan

   

  střídal     Douda M.                 

        na lavičce:     Průcha-Lintner              

Na zápas jsme se těšili,určitě jsme to Kočímu nechtěli nechat a málem se to podařilo.Škoda první chybičky Doudy T. kdy asi v 10.min domácí dali první branku a až do konce zápasu s pomocí mnoha kaluží ubránili těsné vítězství a pak mohli slavit postup.

Ještě v prvním poločase Pospíšil na dvakrát vyrazil střely domácích a pak už domácí do konce zápasu si nevytvořili žádnou šanci.My měli v prvním poločase jednu kdy střelu Horáka do růžku branky domácí golman skvěle vyrazil.

Do druhého poločasu jsme šli s větší aktivitou vyrovnat a domácí se 15.min nedostali za půlku ale pořádnou šanci jsme si nevytvořili,pak jsme chtěli jen nakopávat balony do domácí šestnácky,protože po zemi to moc nešlo, ale to se nám taky moc nedařilo.

Ani za dnešní zápas se nemusíme stydět,favorita jsme pořádně potrápili a jinak musíme poděkovat všem co se přičinili na nejlepším jaru Bořic.Kádr by měl zůstat pohromadě,ba naopak o dva hráče kádr rozšíříme..Tréninky zůstávají každý čtvrtek dále !!!!!

25.kolo

 

Sokol Bořice - Dřenice  3:0 (1:0)

 

sestava:

 

Pospíšil

Halatka-Hrozen st..-Kučera M.-Kučera J.

Dohnal.-Horák-Fidler-Valášek

Havlíček-Douda T.

 

branky: Halatka-Fidler-Douda T.           

  střídal: Lintner-Douda T.                          

               na lavičce: Beránek Fr.-Vajda                         

Hosté smířeni, že už nemůžou postoupit se moc nescházejí a tak jsme očekávali povinné vítězství a udržení jarní domácí neporazitelnosti.

První polčas byl ještě poměrně vyrovnaný. Hosté ještě stačili, ale druhý už byl v naší režii a pohodlně jsme dovedli utkání k vítězství.

První branku dal překvapivě Halatka po rohu, kdy hlavou úplně nekrytý dal pohodlně na 1-0. Druhý gól dal taky svátečný střelec Fidler už ve druhém poločase v 75.min., který dorazil střelu Havlíčka do prázdné branky  . Dobrý výkon mužstva ve druhém poločase potvrdil Douda T., který po samostatné akci dal s přehledem podél gólmana na 3-0 a hned poté rozhodčí ukončil utkání .

Nyní nás čeká velmi těžké utkání v Kočím, které chce vyhrát. Ale jak to bude vypadat nikdo neví! Kdo bude mít vetší prsty Kočí či Slatiňany? Uvidíme. My ale chceme 100% vyhrát či alespoň remizovat a zakončit tak suprové jaro .  

 

24.kolo

   

Orel - Sokol Bořice  1:1 (0:0)

 

sestava:

 

Pospíšil

Halatka-Douda T.-Kučera M.-Šmaha

Kučera J.-Horák-Němec-Valášek

Havlíček-Kaplan

 

branka: Havlíček            

střídal: Dědek  

               na lavičce: Lintner, Průcha

 

Obou mužstvům už o nic nešlo a tak taky vypadal první poločas.Domácí měli více ze hry,nám se kombinace moc nedařila a tak jsme zahrozili až na konci poločasu kdy během minuty nejdříve nastřelil břevno Němec a hned po rohu Havlíček.Domácí měli více střel ale naštestí vždy minuli branku.

Druhý poločas jsme začali aktivně,bylo znát,že chceme opět vyhrát a gol se nám podařilo střelit opět Havlíčkem kdy byl rychlejší než golman a pohodlně do prázdné branky skoroval.Škoda,že Němec trefil tyč a tyč a Dědek přehazoval gólmana a také trefil jen břevno,tvrdou ránu Horáka také gólman vyrazil a Havlíček zblízka také neprostřelil gólmana.Měli jsme obavy aby domácí nedali náhodný gól a to se stalo ale zaúřadoval rozhodčí Kudyn kdy pustil 2m ofsajd a domácí vyrovnali a to není poprvé co se nám to v Orli stalo.

 

23.kolo

 

Sokol Bořice - Hrochův Týnec 4:1 (1:1)

 

sestava:

 

Pospíšil

Halatka-Douda T.-Kučera M.-Šmaha

Dohnal-Horák-Němec-Fidler

Havlíček-Kaplan

 

na lavičce: Kučera J.,Lintner, Průcha

Ten, kdo dnes na derby nepřišel, určitě litoval. Počasí se vydařilo, nádherně připravený trávník, výborné grilované prase od p.Doudy, přes 100 lidí v ochozech, tři bubny, určitě to byla oslava fotbalu.                               

Před utkáním jsme předali dlouholetému hráči a funkcionáři Vojtěchu Čižinskému dárkový koš a dres s č.60 k jeho narozeninám.....ještě jednou Vojto hodně zdraví a ať nám v oddíle ještě co nejdéle pomáháš!!!

Už od začátku mělo utkání výbornou atmosféru a všichni vědeli, že dnes na fotbale se určitě nudit nebudou. Hrálo se nahoru a dolů a lépe jsme začali my. Dvě velké příložetosti jsme neproměnili a hosté nás po nenápadné akci potrestali, kdy lehkou střelu Pospíšil jen vyrazil a Krušina nikým nehlídán pohodlně do prázdné brány dal na 0-1. To byl pro nás šok, ze kterého jsme se ale rychle vzpamatovali. Bylo na nás vidět, že chceme toto derby vyhrát. Hráli jsme s chutí a můžu dnes říci, že i srdíčkem a vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Kaplan po nedorozumění hostující obrany dal do prázdné branky na 1-1.Tak skončil první poločas a všichni byli v očekávání jak dopadne druhý poločas.

Do druhého poločasu jsme vlítli jako uragán a hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Domácí diváci mohutně podporovány hlavním bubeníkem p.Fidlerem neúnavně povzbuzovali a vytoužené góly za chvíli přišly. Nejdříve potvrdil "čuch" na branky kanonýr Havlíček, pak se z trestného kopu trefil Horák a čtvrtou branku přidal opět Havlíček.

Dnes snad musíme pochválit všechno a všechny, co se na utkání podíleli a ukázali jsme všem, že v Bořicích se hraje pěkný fotbal s nádhernou atmosférou a že se dokážeme i fotbalem bavit nejen sebe, ale i diváky.

 

22.kolo

 

H. Městec B - Sokol Bořice 2:0 (0:0)

 

sestava:

 

Pospíšil

Halatka-Douda T.-Němec-Dohnal

Valášek-Horák-Kučera M.-Douda M.

Havlíček-Průcha

 

na lavičce: Lintner, Beránek Fr.

 

K utkání do Heřmanova Městce jsme odjížděli s odhodláním prodloužit vítěznou šňůru. Bohužel se spoustu hráčů omluvilo, z různých důvodů, hrál se hokej, tak asi někteří dali přednost právě hokeji před mistrovským utkáním. Na velmi pěkně upraveném hřišti  se hrálo v poklidném tempu, většinou od jednoho vápna k druhému. V 10. minutě musel pro zranění odstoupit M. Douda, což byla citelná ztráta pro celé mužstvo. Náš tým hrozil hlavně z brejku a jeden nám málem vyšel, když Havlíček běžel od půlící čáry sám na brankáře, ale nedal. Začali jsme se soustředit na obranu a v některých situacích nás musel podržel brankář Pospíšil. Do druhého poločasu byla stejná taktika jako v tom prvním, nedostat branku. Domácí nás začali více tlačit a naši hráči začali dělat chyby. Po jedné musel Douda řešit situaci ve vápně, ale udělal to tak nešťastně, že fauloval domácího útočníka a kopala se penalta, prohrávali jsme 1:0. Druhá branka na sebe nedala dlouho čekat. Po centru se nikým neobsazený hráč dostal k hlavičce a zvýšil na 2:0, bylo po zápase. Náš tým si zaslouží poděkování za bojovnost , někteří hráči dohrávali se zraněním.

Poslední dobou naše hráče trápí zdravotní problémy - Beránek Petr, Hrozen, Šebesta, Douda M., Němec. Snad  se brzy dají do pořádku.

 

 

21.kolo

 

Sokol Bořice - Dynamo Rosice 2:0 (0:0)

 

branky: Havlíček 2x          

        

sestava:

 

Pospíšil

Halatka-Douda T.-Němec-Šmaha

Dohnal-Horák-Fidler-Douda M.

Havlíček-Hrozen 

 

na lavičce: Kučera J., Valášek, Průcha, Lintner

 

V sobotu k nám přijel soused v tabulce, a proto se čekal velký boj. Opak byl pravdou, hrál se pěkný fotbal s šancemi na obou stranách. Do utkání lépe vstoupili hosté, když hned v úvodu nastřelil tyč. Po této šanci hostů, se náš tým probudil a převzal kontrolu nad zápasem.  V 10. minutě se bohužel zranil Hrozen a musel být vystřídán. Díky skvěle hrají obraně se soupeř nedostával do větších příležitostí. V druhém poločasu jsme přidali a začali si vytvářet více šancí. Po několika šancích se v 70. a  75. minutě prosadil náš nejlepší střelec Havlíček a bylo rozhodnuto. Ve zbytku utkání jsme se stáhli a čekali na brejky.  Musíme opět pochválit celý tým, který na jaře ještě neprohrál a jeho hra se zlepšuje zápas od zápasu. Doufejme, že zranění našeho útočníka nebude vážné a bude moci nastoupit v sobotu v Heřmanově Městci.

 

 

20.kolo

 

Miřetice "B "- Bořice  1:2 /0:1/

branky: Havlíček 2x

 

sestava: Pospíšil-Beránek, Douda T, Halatka,Kučera M.- Dohnal, Němec, Horák,Fidler - Havlíček, Hrozen

 

střídali: Šmaha, Kaplan, Valášek

 

připraveni: Lintner, Průcha,Šebesta

Do Miřetic jsme jeli s určitými obavami,protože "miřetičtí" v pátek v dohrávce porazili první Kočí a "A" mužstvo hrálo v sobotu.

Jenže my jsme chtěli udržet jarní neporazitelnost a nastoupili jsme v plné sestavě kdy, největší změnou bylo zařazení Horáka do zálohy,kde nám souhra nejvíce vázla a Douda T. se posunul opět na stopera,kde se mu v minulém zápase dařilo.

Bylo vidět,že na velkém,pěkném hřišti jsme si chtěli hlavně zahrát a prvních 20.min jsme to dokazovali,dobře se pohybovali a na hru se dalo pěkně dívat.

Pak jsme trochu polevili a domácí začali více běhat a hra se postupně vyrovnala.Nejhezčí akci prvního poločasu začal Douda T. dlouhým pasem na vápno domácích,Hrozen přistrčil balon Havlíčkovi a ten do prázdné brány se nemýlil.Domácí mohli 5.min.před koncem vyrovnat ale z malého vápna trefili jen břevno.Měli jsme velké štestí na malém vápně v tu chvíli byli tři hráči !!!!! domácích úplně volní.To by se nám nemělo stávat.

I ve druhém poločase se hrál pro nás nevídaně pohledný fotbal,domácí hodně přidali a chtěli vyrovnat a musíme pochválit tentokrát golmana Pospíšila,který nejdříve vyrazil střelu do šibenice a po té i zlikvidoval trestný kop pod břevno.

Naštestí máme Havlíčka,který po centru,který přeskočil domácí obránce,dal k tyči na 2-0.Ještě tentýž hráč dal po centru gol hlavou,ale pro údajný ofsajd nebyl uznán.Domácí jen snížili těsně před koncem po rohu kdy hlavičkoval z malého vápna !!!! úplně sám domácí útočník.

Utkání jsme dotáhli do vítězného konce a zaslouženě vyhráli,a dnes musíme být spokojeni i s hrou a pochválíme celé mužstvo,především za hru a bojovnost.kterou budeme potřebovat už v příštím zápase kdy nás čeká těžký soupeř z Rosic

 

 

 

18.kolo

 

Horní Bradlo - Bořice  1:2 /1:1/

branky: Havlíček, Horák 

 

sestava:Pospíšil-Beránek,Horák,Halatka-Kaplan,Kučera M.,Němec,Kučera J.-Douda M.-havlíček,Hrozen

 

střídali: Douda T., Dohnal

 

připraveni:Lintner

Vstup do utkání se nám velmi podařil. Už ve 4 minutě jsme šli do vedení. Horák dlouhou přihrávkou našel Hrozna, který přihrál do ulice Havlíčkovi, který prostřelil domácího brankáře. Brzká branka nás uspokojila a celý tým přestal hrát. Mohli jsme dát pojišťovací branky po šancích Havlíčka a Doudy M., ale chybělo nám přesné zakončení. Skoro celé utkání se odehrávalo ve středu hřiště. Domácí se prosadili po trestném kopu.  Nejmenší hráč domácího týmu nám dal branku hlavou, z malého vápna. Tomuto trestnému kopu však předcházel faul domácího hráče, ale rozhodčí Vojta tento faul prý neviděl. V druhém poločase se hrál pouze bojovný fotbal. Naši hráči se snažili kombinovat, ale bez pohybu je to těžké. Havlíček i Hrozen se snažili, ale vždy "narazili " na dost často brutálně hrajícího stopera Černotu, pomáhal si lokty a ramenem, ale rozhodčí mu nedal ani žlutou kartu. V 70. minutě Horák zahrával trestný kop, skoro od lajny, který zatočil na zadní tyč a bylo to 2:1. Zbytek utkání jsme se soustředili na bránění. Občas jsme šli do protiútoku, ale domácí nás zastavovali fauly, přesto píšťalka rozhodčího byla němá. V závěru po jednou brejku zase zaúřadoval  stoper Černota. Rozhodčí ho konečně potrestal žlutou, poté domácí hráči začali nadávat rozhodčímu a ten potrestal několik hráčů a jednoho z nich vyloučil. Dnes můžu pochválit tým hlavně za tři body. Doufám, že doby z venku potvrdíme doma proti Rváčovu.

 

17.kolo

Bořice - Tatran Ctětín  4:0 /1:0/

branky: Kučera J.-Havlíček 3x

sestava:Pospíšil-Halatka-Horák-Kučera M.-Beránek-Dohnal-Němec- 

          Douda M.-Kučera J.-Havlíček-Hrozen

střídali:Lintner-Douda T.

připraveni: Průcha

 

Dnešní zápas se od zápasu před týdnem moc nelišil.Bítovany ale zlobili více,Ctětín si prakticky nevytvořil žádnou vyloženou šancí ale utkání i když vypadá jednoznačně rozhodli jsme ho až v závěru, kdy se třikrát trefil Havlíček.

V prvním poločase stojí za zmínku jen gól Kučery J.,který se trefil z přímého kopu prudkou,tečovanou střelou která skončila přesně u tyče hostujícího gólmana a průnik Hrozna,který gólman bravůrně zneškodnil.Jinak jsme měli mírnou převahu a marně doráželi na hostující branku.

Ve druhém poločase jsme se i herně zlepšili a bylo jen otázkou času kdy přidáme další branky.Povedlo se to až v posledních 20.min. Havlíčkovi 3x a  je to dobře,že se jemu střelecky daří,protože když vedeme ,více si věříme a náš výkon je o mnoho lepší.

Opět se budu opakovat,ale dnes pochválíme zase obranu a útok,kdy se nám střelecky daří,proměňujem šance a ono se hned lépe hraje,souhra trochu vázne ale to nás nemusí mrzet,myslím,že jsme našli svůj styl hry který nám svědčí a přináší body.

 

 

 

16.kolo

Bořice - Bítovany  3:0 /1:0/

branky: Kučera M., Hrozen, Havlíček

sestava: Pospíšil - Halatka, Horák, Douda T., Šebesta. - Valášek, Fidler, Kučera M.,  Douda M. - Hrozen, Havlíček

střídali: Dohnal,Lintner, Kučera J.

připraveni: Beránek P.,Kaplan

 

Před utkáním jsme upozorňovali  hráče, aby utkání nepodcenili a neopakoval se podzim, kdy tady hrálo Bradlo a Orel. Určitě se nám to podařilo, ale když máme tvořit hru, tak na malém domácím hřišti nám to opravdu nevyhovuje. Zvláště prvních 30 min to byla hrůza, všechny nakopávané míče skončily na kopačkách soupeřů a tak opticky to vypadalo, že jsou i lepší. Naštěstí se do žádné vyloženější šance nedostali.

Asi 15 min. před koncem prvního poločasu vystřelil zdálky Kučera M.- střela se odrazila od břevna dolů, rozhodčí by gól neuznal, ale musíme pochválit hostujícího pomezního, který signalizoval gól. Určitě ho přihlásíme o čin na fair play. Konečně nás gól povzbudil a začali jsme si vytvářet šance. Škoda, že Havlíček,Douda M. a Hrozen minuli branku utkání mohlo být rozhodnuto.

Ve druhém poločase už herní projev mužstva byl lepší, ale nějaké vyložené šance jsme si nevytvářeli. Hostující tým musíme pochválit, určitě  nevypadal na poslední celek s 5.body - stále kousali a musíme si přiznat, že při nás stálo i trochu štěstí, kdy z brankové čáry vykopával Horák nebo pohotově zachránil Pospíšil.

Potřebovali jsme dát pojišťující druhý gól a to se stalo asi 15.min před konce, kdy se ve vápně konečně prosadil Hrozen. Předtím měl ještě velkou šanci Havlíček, ale z malého vápna hlavou branku přestřelil. Ke konci po pravé straně unikl Dohnal a pěkným centrem našel Havlíčka , který do prázdné branky dal na konečných 3-0.

Určitě dnes moc chválit nebudem, ale co je pozitivní, že až na malé okénka, obrana hrála opět spolehlivě a kromě tří gólů jsme si vytvořili i dostatek vyložených šancí, které proměňujeme. Trochu více to skřípe v záloze, kde souhra není taková, jak by jsme si představovali. Ale uvidíme, třeba s příchodem Němce /gratulujem k narození dcery Veroniky/ se to zlepší. Pozitivní také je ,že na lavičce bylo pět kvalitních hráčů, kteří můžou kdykoliv naskočit do zápasu.

Teď nás doma čeká další nepříjemný soupeř ze Ctětína a tak očekáváme podobné utkání, na které by jsme se měli hlavně herně lépe připravit....

        

15.kolo

Trhová Kamenice - Bořice  0:3 /0-2/

branky: Havlíček 2x,Douda M.

sestava: Pospíšil - Halatka, Horák, Kučera M., Beránek P. - Valášek, Fidler, Kučera J., Douda M. - Hrozen, Havlíček

střídali: Dohnal,Lintner

připraveni:

        Že vyhrajeme se zachraňujícím mužstvem 0-3 asi čekal málo kdo.Ale nutno říci,že ale zaslouženě.

Domácím patřil začátek utkání, ale my jsme se postupně dostávali do hry a hlavně jsme hrozili z brejků. Douda M. ještě ve vyložené šanci přestřelil, ale za chvíli po pěkném centru Valáška z blízka z malého vápna Havlíček nohou pohodlně dal na 0-1. Škoda, že další šance Fidlera po pěkné souhře  a další střely neměli razanci nebo mířili vedle. Domácí hrozili jen ze standartních situacích a často nedovolenými zákroky.Těsně před přestávkou unikl po pravé straně Douda M. a přečíslení 3 na 1 zakončil překvapivou střelou podél gólmana a bylo to 0-2.

Ve druhém poločase jsme nehráli dobře. Domácí se sice do šancí nedostávali, ale těch nepřesností a zmatků bylo dost. Škoda, že Havlíček neproměnil samostatný nájezd na brankáře, kdy se mu nepovedla klička a následná střela šla vedle. My hrozili jen z protiůtoků, ale žádnou jsme do úspěšného konce nedotáhli. Domácí těsně před koncem trefili z přímého kopu jen tyč, nic jiného jsme jim nedovolili a na konec opět po pěkné kombinaci dal pojišťovací třetí branku Havlíček přesně k tyči na 0-3.

Dnes musíme opět pochválit obranu s dobře organizujícím Horákem. Přechod do útoku a rychlé brejky nám dnes dost také vycházely. Chyb ale bylo také dost,které jsme si vyříkali u "prasátka", kdy Douda Tomáš slavil třicátiny - Tomáši hodně zdraví a pohody a hlavně už se také zapoj do zápasů....

Nyní nás čekají relativně dva lehčí soupeři v domácím prostředí, ale připomínám zápasy na podzim s Bradlem a Orlí!! Takže žádné podcenění, navázat na tyto dva zápasy a měli bychom být prakticky zachráněni...

14.kolo

Sokol Bořice - Spartak Slatiňany B   2:2

branky: Havlíček 2x

sestava: Pospíšil - Halatka, Horák, Kučera M., Beránek P. - Kaplan, Fidler, Němec, Douda M. - Hrozen, Havlíček

střídali: Kučera J, Valášek

připraveni: Lintner, Průcha  

         První jarní mistrovské utkání jsme odehráli na domácím hřišti a zavítalo k nám ,,béčko´´ Slatiňan. Čekali jsme s jakými hráči Slatiňany přijedou, protože jejich ,,áčko´´ začíná až příští víkend. Cílem utkání bylo uhrát alespoň remízu a to se nám povedlo. Utkání mělo celkem slušné tempo, jedinou vadou byly zbytečné fauly a diskuze okolo nich. První branku vstřelil Havlíček, když doklepával do prázdné branky přihrávku od Hrozna.  V druhém poločase přišla desetiminutovka kdy padly tři branky. Nejprve Slatiňany vyrovnaly po rohovém kopu, pěknou střelou z 25 metrů. Za pár minut jsme pro změnu zahrávali roh mi, Havlíček si naběhl  a vstřelil branku na 2:1. Odehrálo se zase pár minut a soupeř znovu vyrovnal. Tento stav zůstal až do poslední hvizdu rozhodčího Bati. Celý tým si zaslouží pochvalu za odehraný zápas. V příštím kole, 28. 3. od 15 hod, zajíždíme na půdu ,,tonoucí se´´ Trhové Kamenice. 

 Dohrávané 1. kolo III. třídy okr. CHRUDIM 

 

Spartak Slatiňany B - Sokol Bořice  8-2  /5-2/ 

Branky:   Havlíček 2x

 

Sestava: Pospíšil - Halatka, Douda T., Kučera M., Beránek -Valášek, Němec, Fidler, Kučera J.- Havlíček, Hrozen.

 

Střídali:  Průcha, Lintner

Do Slatiňan jsme jeli s jedním cílem, ubránit remízu. To že nastoupí někteří hráči A týmu jsme věděli.  Na těžkém terénu nám domácí tým ukázal, jak se hraje fotbal. Někteří naši hráči hráli jako by byli na hřišti poprvé, nevěděli jak si přebírat hráče, nehráli natěsno u hráčů soupeře a dávali jim spoustu místa a vrcholem byli školácké chyby, kdybychom je neudělaly, tak by výsledek nebyl tak strašný. Obranou nakopávané balóny končili u domácích obránců a ti poté zakládali útoky. Naše branky padly po pěkných akcí, kdy jsme míč vyvezly a náš nejlepší střelec, Havlíček, je s přehledem proměnil.  Přestože se nám toto utkání vůbec nepovedlo, našlo se několik světlých okamžiků, kdy jsme si několikrát pěkně a hlavně přesně přihráli.  VEZMEME SI Z TOHOTO UTKÁNÍ NĚJAKÉ PONAUČENÍ?

13 kolo III. třídy okr. CHRUDIM 

 Bořice - Kočí  1-1  /0-0/ 

Branky:   Hrozen

 

Sestava: Pospíšil - Halatka - Douda T. - Kučera J. - Šebesta -Valášek- Němec-

                 Fidler.- Douda M.- Havlíček- Hrozen.

 

Střídali:   

Před zápasem bychom bod brali,ale nyní jsme měli na vítězství. Potvrdilo se, že Kočí na nás neumí zahrát,my zase zahráli solidně a rozhodla vlastně štastná jedna střela hráče z Kočí, kdy přesně trefil k tyči a dal na 1-1. Jinak hosté nic moc neměli a škoda, že my několik slibných šancí nedotáhli do konce.

Musím pochválit naše fanoušky, takovou atmosféru snad nikde v okres nemají, hlavně bubeníci Fidler st. /táta/ a Daněk /Wabi/

Jinak zápas na domácí půdě překvapivě hodně pohledný a docela úspěšně jsme zakončili domácí utkání..... a hoši jen připomínka; kdyby jsme vyhráli doma nad Bradlem a Orlí tak jsme třetí!! Naučte se bojovat a naplno hrát i se slabšíma soupeřema !!!

 

 

5.odložené kolo III. třídy okr. CHRUDIM 

Rváčov - Bořice 2-3  /1-3/ 

Branky:    Němec 2x - Havlíček

 

Sestava: Pospíšil - Beránek -Vajda.-Douda M. - Kučera J. - Valášek - Němec-

                 Fidler.- Průcha- Havlíček- Hrozen.

 

Střídali:    Lintner

Do Rváčova jsme jeli s cílem něco uhrát,odbojovat hlavně a pokusit se o překvapení,protože,se podívej te na sestavu.

Velmi důležité body,protože jsme začali moc padat dolů a při systému kdy budou padat i tři mužstva cenné vítězství,které se nerodilo lehce.

Domácí začali náporem,my jsme se nemohli dostat do hry a v 10.min.jsme nechali jednoho z" brazilců" po pravé straně a ten přesnou střelou k tyči dal na 1-0.Gol spíše pomohl nám,pomalu jsme se začali rozehrávat,domácí polevili mysleli si,že už to půjde samo,a ve 20.min Havlíček trefil spojnici a míč se odrazil na čáru,po té ještě jednou vystřelil a golman domácích s námahou vyrazil na roh.A pak přišla 13.minutovka snů.Nejdříve ve 30.min. zblízka po rohu vyrovnal Němec,za minutu se pěkně uvolnil Havlíček ve vápně a pěkně zakončil k tyči a 2.min.před koncem po pěkné narážečce Němce s Průchou prvně jmenovaný střelou z dálky dal na nádherných 3-1.

Do druhého poločasu domácí na nás vlítli my s přehledem oddolávali nápor,žádnou vyloženou šanci si domácí nevytvořili ale ošemetných situací před brankou naší bylo až až.Pospíšil si dnes opravdu zachytal ale 12.min před koncem špatně odkopl míč na domácího útočníka,který do prázdné branky skoroval.Pak to byl velký tlak domácích,ktrerý jsme i se štěstím oddolali.

Musíme mužstvo pochválit,že i hodně pozměněné sestavě,bojovali a je vidět,že někdy to v této soutěži stačí,a doufejme,že poslední dva zápasy Kočí a Slatinany zabojujeme ještě více a favority potrápíme hlavně nyní "frajerské" Kočí....

 

 

 

  11.kolo III. třídy okr. CHRUDIM 

 

Dřenice - Bořice 2-0  /1-0/ 

Branky:   

 

Sestava: Pospíšil - Halatka -Kučera M.-Hrozen - Kučera J. - Valášek - Kostelecký-

                 Fidler.- Lintner- Havlíček- Průcha.

 

Střídali:   Kouřílek

Počítej te se mnou - Němec,Šrom,Douda T.,Douda M.,Šebesta,Kaplan,Durilla,Beránek P., k tomu zraněný Valášek a na střídačce též zraněný Kouřílek.

Takže,náš cíl nedostat od prvního mužstva příděl se podařilo,dobře jsme bránili,domácí měli velkou převahu ale vyložené šance si moc nevytvořili a když tak pochytal Pospíšil a nebo byli domácí nepřesní.

Škoda prvního golu 2.min.před koncem prvního poločasu kdy si rozhodčí vysvětlil nové pravidlo o ofsajdu po svém /zjišťoval jsem na svazu jestli obránce lehce tečuje míč o ofsajd se jedná pane rozhodčí a ne jakákoliv teč ruší ofsajd/

Druhý poločas jsme začali i taky hrát byli jsme domácím překvapivě vyrovnaným soupeřem a taky jsme Fidlerem nastřelili břevno,domácí také 2x a po jednom dorazil šlapákem míč do prázdné branky domácí útočník.

Jinak nejhorší podmínky kde jsme byli,přestože jsou domácí bohatý klub,Příjezdová cesta bláto všude samý močál,na hřišti plno kaluží,v kabině nesvítili světla,nedali nám ani klíč od kabiny a vrchol ani nám nedali pití na zápas....co k tomu dodat...

Dnes můsíme pochválit hráče hlavně za bojovnost a musíme pokárat hráče kteří se nedokáží ani omluvit na zápas,opravdu je problém napsat SMS NE,oddíl vám tu SMS klidně proplatí,kdo se neomluvil ať si vyřeší trenér sám nebudem to zde rozmazávat...

POZOR dne 28.10 hrajem od 14.30 ve Rváčově !!!!!!!!!

 

 

10.kolo III. třídy okr. CHRUDIM 

Bořice - Orel 1-2  /0-1/ 

Branky:   Douda M.

 

Sestava: Pospíšil - Halatka -Douda T. -Douda M. - Kučera J. - Valášek - Němec-

                 Fidler.- Hrozen- Havlíček- Šrom.

 

Střídali:   Kučera M.-Beránek P.

Jestli chtěli hráči odradit diváky /nyní jich přišlo dost/, a ostatní co se o fotbal zajímají tak se jim to podařilo.

Dá se prohrát i s Orlí ale takovým způsobem kdy Orel dostává skoro 5 golů za zápas,s "trhovkou" 6 s Bítovany 4goly a my si skoro nevytvoříme za celý zápas žádnou šanci co k tomu říci.

Ještě,že to trenér Čáp neviděl asi by už taky skončil,hoši opravdu takhle chcete hrát dál?,nyní nás čekají tři nejtěžší soupeři a můžeme jen doufat,že proti silným můžstvům se umíme vyhecovat no uvidíme..........................

 

 

9.kolo III. třídy okr. CHRUDIM 

 

Hrochův Týnec -  Bořice 3-0  /1-0/ 

Branky:  

 

Sestava: Pospíšil - Halatka -Kučera M. -Němec - Beránek - Valášek - Šrom -

                 Fidler.- Douda M.- Havlíček- Douda T.

 

Střídali: Hrozen-Kučera J.-Kostelecký-Lintner

Před utkáním jsme si dost věřili,domácím chybělo několik hráčů a my naladěni dvěma pěknými vítězství jsme věřili ve vítězství.

Opak byl pravdou,domácí se na nás dobře připravili rychle nás napadali a my jsme se do kombinační hry vůbec nedostali.Škoda,že Douda T. ve 3.min nepřehodil golmana,třeba by se utkání vyvíjelo jinak.Domácí ale taky hned zahrozili kdy nejdříve domácí "8" vychytal Pospíšil ale v zápětí ho nechali ve velkém vápně osamoceného a k tyči dal na 1-0.Domácí byli nebezpečnější,my zahrozili jen Doudou T. kdy ho nohou vychytal domácí golman a přímý kop Němce našel jen náruč brankáře.

Do druhého poločasu jsme přidali,ale vyložené šance jsme si nemohli vytvořit.Domácí stále dobře se pohybovali a my je zastavovali jen za pomocí faulů /asi 6 žlutých je dost/.Do druhého poločasu nastoupil Friček,věděli jsme že je šikovný ale přesto jsme ho neuhlídali a dal s přehledem na 2-0.

Ještě jsme měli šanci snížit Havlíčkem /golman vyrazil na tyč/ a Doudou T. /znova nohou zachránil golman/ a hlavou dal vedle.Domácí dali třetí gol po přímém kopu.

Rozhodčí byl velmi přísný ale odpustil nám penaltu a klidně po druhých žlutých nám mohl někoho vyloučit.na něj si rozhodně nemůžem stěžovat,spíše na náš výkon,velmi rozháraný,nepřesný a domácí tým nás přečil i takticky i bojovností.

Musíme rychle zapomenout na porážku a vrátit se k naší poctivé hře,dnes bylo okének v obraně až až.......

 

 

8.kolo III. třídy okr. CHRUDIM 

Bořice - Heř.Městec "B" 2-0  /1-0/

 

Branky:    Douda T. a Havlíček

 

Sestava: Pospíšil - Halatka -Kučera M. -Douda M. - Šebesta - Lintner - Hrozen -

                 Fidler.- Kaplan- Havlíček- Douda T.

 

Střídali:  Průcha --Beránek P.

Důežité vítězství,proti kvalitnímu soupeři /stejný počet bodů/ se nerodilo lehce.

Z různých příčin chyběl Šrom,Valášek, Němec.Kučera J. a několik týdnů nezvěstný Durilla.

Do základu musel nastoupit novic z Lánů Liftner,Hrozen se přesunul do zálohy.

První poločas a vlastně celý zápas byl vyrovnaný s množství tvrdých střetů a je dobře,že jsme se s tím vyrovnali docela dobře.První branku střelil hlavou po nedorozumění hostující obrany, kdy po v hazování balon proletěl až na malé vápno a Havlíček dal hlavou na 1-0.Za nedlouho šel Havlíček sám na bránu nemilosrdně sražen byl a Čechlovský na údiv všech přítomných vytáhl jen žlutou.Utkání jsme vyhráli takže nás to mrzet nemusí,ale vysvětlení,že nechtěl dávat tak brzo červenou asi neobstojí!!!!!!!!!

Druhý poločas jsme hodně solidně odbránili,hosté si vytvářeli jen pološance a hrozili jen z přímých kopů,my měli vetší šance a je dobře,že Douda T. ze dvou jednu s přehledem pod břevno dal na 2-0

Dnes musím oslabené mužstvo pochválit za odpovědný výkon hlavně do zadu a tak 3 góly za 7 zápasů inkasovaných je dobrá vizitka obrany a i 17 nastřílených je také dobrá vizitka.

Teď nás čeká velké derby v Hrochově Týnci a forma docela je a doufejme,že vydrží a hlavně omluvenky trenérovi do pátku ať "nehoníme" hráče hodinu před zápasem jako teď další tři hráči byli připraveni ale musí se jim zavolat  !!!!!!!!!!!!

 Doufejme,že si nikdo nenechá derby uniknout a uděláme vše pro vítězství !!!!!

 

 

6.kolo III. třídy okr. CHRUDIM

 

Bořice  - Miřetice "B" 0-0  /0-0/

 

Branky:  

 

Sestava: Pospíšil - Halatka -T. Douda -Douda M. - Šebesta - Valášek - Němec -

                 Kučera M.- Kaplan- Havlíček- Hrozen

 

Střídali:   Kučera J. -Fidler-Beránek P.

Další těžká ztráty s relativně slabším soupeřem,a nyní už můžeme říci, že ty dvě vysoké vítězství nám spíše ublížili, protože jsme se všichni viděli v okrese a mysleli jsme si ,že se všichni porazí sami. A když se k tomu přidá střelecká smůla tak je hotovo....

První poločas byl z naší strany snad nejhorší za poslední dobu. Škoda, že Hrozen opět neproměnil tutovku hned v první minutě, kdy neprostřelil golmana. Utkání by se možná vyvíjelo jinak. Zápas se podobal předchozím třem; hosté dobře bránili a my si nemohli vytvořit stálý tlak a šance.

Ve druhém poločase jsme se zlepšili, ale jen o malinko askoro žádnou šanci jsme si nevytvořili. Je to opravdu zarážející, že si ani ty šance už neumíme připravit.

Hoši s takovým přístupem dostaneme od lepších soupeřů pěkný příděl, ale doufám ,že se srovnáte, a když už se nedaří, tak se to musí odbojovat... ale křeče chytali v dnešním utkání jen rozhodčího!!!!!

Soboty nám vůbec nesvědčí, žádný gol, 50% menší návštevnost.....Ve 20.hod po zápase, kdy jste chtěli posedět, už z hráčů na hřišti není nikdo, což dokumentuje rozpoložení našeho mužstva.

V sobotu nás čekají silné Rosice a tak doufáme, že nám těžký soupeř dodá větší chuť hrát a bojovat a samozřejmě se pokusíme překvapit a dokázat, že jsme fotbal hrát nezapoměli !!!!!!!!!

 

 

 

5.kolo ve Rváčově bylo odloženo na 28.10 ve 14.30 hod.

 

 

Bořice  - Horní Bradlo 0-1  /0-1/

 

 

Branky:  

 

Sestava: Pospíšil - Halatka -T. Douda -Kučera M. - Beránek P. - Valášek - Němec -

                 Douda M.- Kaplan- Havlíček- Hrozen

 

Střídali:   Kučera J. - Průcha

Po dvou jasných vítězství,další nešťastná porážka o gól.

Musíme ale uznat,že naše hra je o 50% horší než v prvních 4 podzimních utkání,nyní musíme ale zjistit proč?

Jak ve Ctětíně i dnes s Horním Bradlem na vítězství bylo,v obou zápasech jsme si vytvořili 4-až 5 šancí ale pokud nedáme gól nebudeme vyhrávat,to je asi největší problém našich porážek.

V prvním poločase hosté měli více šancí a jen dvou dobrých zákroků Pospíšila na brankové čáře jsme prohrávali jen 1-0.Jinak jsme se podřídili fotbalu starších hráčů z Bradla a tak na fotbal se nedalo moc koukat.Jediný gol zápasu jsme dostali z 10m po nastřelené ruce Beránka P.

Do druhého poločasu jsme nastoupili už s větším odhodláním,rvali jsme se o každý míč ale branka hostů byla zakletá.2x střílel Havlíček do boční sítě,po centru se míč odrazil od břevna na čáru,málem vlastní gól jen s námahou vyrazil 53.letý golman hostí a musel střídat,již náhradní golman se štěstím vyrazil míč těsně vedle tyče-proč to tam nepadá? asi jsme urazili někde fotbalového boha a musíme si ho zase naklonit už příště tím,že začneme hrát už od první minuty a ne honit výsledek v druhém poločasu a do hry dáme více i  srdíčka!!!!!!

Bylo i vidět ,že hráči nevědí co mají hrát,záloha jakoby neexistovala,ale ne jejich vinou,nakopávané balony nemohla osamocená dvojice ve předu moc šancí na úspěch.

Myslím,že by jsme se měli vrátit k naší hře co nám svědčí,krátké nahrávky,nabíhání a hlavně hra po zemi,z dlouhých balonů jsme si prakticky nevytvořili žádnou šanci ale to je už věc našeho trenéra!!!!

 

3.kolo III. třídy okr. CHRUDIM

 

Ctětín - Bořice 1-0  /0-0/

 

Branky:  

 

Sestava: Pospíšil - Durilla -T. Douda -Kučera M. - Šebesta - Valášek - Němec -

                 Šrom- Fidler- Havlíček- Hrozen

 

Střídali:  Douda M.-Kaplan-Beránek P.   připraveni Kučera J-Kouřílek-Průcha

Utkání ovlivnila průtrž před zápasem a na hřišti z mnoha kaluží se čekal boj,který spíše vyhovoval domácím.Lépe se přizpůsobili náročnému terénu a v prvním poločase byli nebezpečnější.Domácí měli štestí když si málem dali vlastní gol od břevna se odrazil míč na čáru.

Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivněji a snažili se o vedoucí branku ale opak byl pravdou po 10.min po centru domácích si Pospíšil křikl mám,Douda T. ale chtěl míč odkopnou z vápna ale nahrál přímo domácímu hráči který dal do prázdné brány na 1-0.

Boj pokračoval dál,rozhodčí Novotný nechával volnější průběh,což vyhovovalo domácím ale na výkon rozhodčího si stěžovat nemůžem ba naopak.

Škoda,že jsme nevyužili z pěti šancí alspoň jednu,Fidler měl všechny šance na dlouhou nohu,Šrom olíznul tyč domácí branky a největší šanci zmařil po čechraném centru Valáška Hrozen kdy z 2m úplně sám hlavou těsně minul branku.Po té jsme si vytvořili velký tlak ale ve Ctětíně nám asi není souzeno vyhrát,určitě minimálně jsme si remízu zasloužili ale nedá se nic dělat musíme bojovat dát.......

 

   2.kolo III. třídy okr. CHRUDIM

 

 Bítovany - Bořice 0-4  /0-1/

 

Branky:  Šrom 3x, Hrozen

 

Sestava: Pospíšil - Halatka -T. Douda -  Durilla - Beránek P. - Němec - Šrom -

                 Valášek- Fidler- Havlíček- Hrozen

 

Střídali:   Průcha

Po dvou utkání skore 10-0 a plný počet bodů,první místo to čekal málokdo.Po dvou pohárovéch utkání ale musíme přiznat,že zaslouženě,hrajeme solidní fotbal,vytváříme si dosatek šancí,takže na vysoká vítězství stačí i polovina proměnit.

I na dnešní utkání se nám sestava prořídla,ale musíme říci,že jak Beránek tak Fidler a Šrom plně nahradili nepřítomné hráče.

Za mokrého počasí jsme v prvním poločase měli mírnou převahu a po pěkné kombinaci,podél golmana dal Šrom na 1-0.Škoda,že Hrozen a Havlíček další svoje šance neproměnili,mohlo se nám dýchat klidněji.Domácí prakticky naší branku neohrozili.

Do druhého poločasu domáci vlétli a chtěli vyrovnat a to byla voda na náš mlýn,škoda,že z rychlých protútoků Šrom,Hrozen 2x, jsme nepojistili vedení.Domácí zahrozili střelou z dálky a hlavou z malého vápna ale obě šance opět chytil pozorný Pospíšil.Na 2-0 přidal konečně gol Hrozen po dnes dobře nahrávajícím Havlíčkem a zasloužené vítězství potvrdil poprvé hrající a schutí Šrom.

Určitě musíme pochválit hlavně celý mančaft za spolehlivou hru,občas to skřípe ještě v rozehrávce a musíme si odpusti někdy zbytečné mluvení....

 

 

Bořice - SK Trhová Kamenice  6-0  /3-0/

 

Branky:  Havlíček Radek 3, Beránek Petr, Valášek Rudolf, Němec Milan

 

Sestava: Pospíšil - Halatka -T. Douda - M. Kučera - Durilla - J. Kučera - Němec - Horák -

                 Valášek-  Havlíček- Hrozen

 

Střídali:  Fidler, Beránek P., Kouřílek

Z prvního mistrovského utkání byla mírná nervozita znát,ale všichni jsme věděli,že "trhovku" při zopakování dobrých výkonů z  předchozích utkání musíme porazit.Že to bylo tak vysoko musíme překvapivě říci,že jsme byli opravdu produktivní,což se v minulých sezonách nestalo.

Již v prvním poločase jsme se dostávali do šancí, a je dobře,že jsme je proměňovali.V obraně jsme hráli dobře,stoper Douda T. se dobře přeškolil z útočníka a tak hosté se jen těžko dostávali do šancí.

Ve druhém poločase jsme potvrdili současnou dobrou formu a výsledek navýšili na 6-0.

Musíme pochválit v útoku důrazného Havlíčka,špatně nehraje ani Hrozen ale stále se trápí střelecky,záloha nyní také hraje dobře ,výborně brání a útok podporuje dost velkou silou.

V obraně kraluje Douda spolu dobře chytajícím Pospíšilem,ale abychom jen nechválili za stavu 3-0 jsme si chtěli hlavně zahrát držet míč co nejvíce na svých kopačkách ale moc se nám to nedařilo,takže vysoké vítězství nemůžeme přeceňovat zůstat na zemi což jistě dobře koučující trenér Čáp nepřipustí.

2.kolo poháru České pošty 

 

Bořice - Skuteč  0-1  /0-0/

 

Branky:

Sestava:  Pospíšil--Douda T.-Durilla-Halatka-Beránek P-Kučera J.-Němec-Kučera M.-Valášek

                  Havlíček-Hrozen

Střídali: Kouřílek

Oproti minulému zápasu chyběl Horák-Šebesta-Kaplan,dále chyběl Šrom a Douda M.Fidler-Průcha.

Proti tak zkušenému soupeři jsme nechtěli udělat ostudu a to se povedlo.Hráči přistoupili k utkání spolehlivě a celý zápas dobře odbránili a co prošlo pochytal výborný golman Pospíšil.

Musíme hráče opět pochválit za bojovnost,ke konci už chyběly síly ale proti soupeři který střídal 4.hráče to bylo pochopitelné,my mohli střídat jen jednoho.,

Moc nechybělo a mohlo dojít na penalty ale pět min.před koncem jsme přece po skrumáži inkasovali.Hosté byli aktivnější ale musíme uznat,že jsme je do větších šancí nepouštěli a to soupeř patří v okresu k těm lepším....

Určitě dobrá zpráva pro další zápas už mistrovský,kdy naše mužstvo zatím si věří a hlavně hráči pomalu vědí co mají hrát jen tak dále.....

            

 

1.kolo poháru České pošty

 

 Bořice - Ctětín  3-2  /2-1/

Branky: Havlíček-Hrozen-Valášek

Sestava:  Pospíšil-Šebesta-Douda T.-Durilla-Halatka-Kaplan-Němec-Horák-Valášek

                  Havlíček-Hrozen

Střídali: Kouřílek-Kučera M.-Fidler

Určitě nebude zvykem hned první zápas mužstvo chválit,ale dnes musíme.

Kolikrát jsme kritizovali mužstvo,že se na zápas nedalo dívat,ale dnes to byl opak.Tolik přesných přihrávek a pěkných kombinačních akcí jsme už dlouho neviděli.

První branku střelil Havlíček po samostatném úniku a druhý gol připravil Valášek Hroznovi a ten také po samostatném úniku obhodil golmana a bylo 2-0.Hráli jsme v pohodě,soupeře jsme nepouštěli do žádné šance,jednu však musel zachraňovat včasným vyběhnutím Pospíšila.Škoda zbytečného faulu Durilli,kdy hosté snížili na 1-2.

Ve druhém poločase jsme pokračovali pěkné kombinační hře,ale stále chyběl ten třetí pojištovací gol.A tak nás Ctětín potrestal po menších zmatcích tvrdou střelou z velkého vápna a vyrovnal na 2-2.Potěšující bylo,že jsme nezačali zmatkovat,ba naopak jsme přidali a bylo jen otázkou času kdy dáme třetí gol a vyhnuli se tak nevyzpytatelných penalt.

Podařilo se tak dvě minuty před koncem,kdy Valášek střelou z poza velkého vápna za pomocí teče hostujícího obránce dal třetí vítěznou branku a musím říci,že plně zaslouženou.

Dnes musíme pochválit celý mančaft,že chtěl hrát a cíl před zápasem zahrát si fotbal a pobavit se se splnilo bezezbytku a to ještě chyběl Douda M se Šromem.

 

 

Jenišovice - Bořice  0:3 (0:1)

Sestava:    Pospíšil - Kučera M.-Němec - Halatka - Šebesta- Kaplan ,Horák-Dědek- Valášek-Hrozen ml. , Havlíček

Branky: Hrozen ml., Průcha-Halatka

Střídali:Kouřílek-Kučera J.-Průcha-Durilla

Připraveni:

 V tomto utkání už o nic nešlo,Kočí si první místo pohlídali,je to škoda,stačilo porazit doma Kameničky"B" kde hráli o 9.hráčích a první místo by bylo naše.

Teď budem čekat asi do půlky července jak se vše rozhodne,ale šance je ještě veliká.

K utkání měli nastoupit hráči kteří moc nehráli,ale hrál vlastně jen Dědek,ostatní se omluvili.Na první pohled hřiště vypadalo pěkně,ale bylo tvrdé,hrbolaté kombinovat moc nešlo balon stále odskakoval.Převahu jsme měli znatelnou,ale domácí bojovali a do šancí nás moc nepouštěli.Pár šancí jsme přece si vypracovali,2x stílel Dědek /lízalo břevno/ Kučera M. zdálky ale golman vyrazil,z malého vápna hlavičkoval Hrozen nad,až po pěkném uvolnění Dědka Horákem na velkém vápně Dědek trefil jen golmana a Hrozen do prázdné brány už neměl problém.

Druhý poločas byl podobný prvnímu,nemohli jsme najít skulinu v domácí obraně a až ve 25.min po skrumáži se trefil Průcha /spíše ho trefili/ a dnes útočně naladěný Halatka po samostatné akci dal na 3-0.

Pravděpodobně se sejdem až 12.července na hřišti kde se se svobodou rozloučí Kučera J.                       

 24. kolo

Bořice - Míčov  2:0 (0:0)

Sestava:    Pospíšil - Kučera M.,Douda T. Durilla,Halatka - Valášek, Kaplan ,Němec,Kučera J.- Hrozen ml. , Havlíček

Branky: Hrozen ml.,  Havlíček

Střídali:Horák,Kouřílek

Připraveni: Beránek Fr.

    Utkání to bylo velmi průměrné,hosté ale bojovali my jsme se nedokázali prosadit a tak jen zaujalo zbytečné řečnění hostujících hráčů a trenéra s rozhodčím Horákem.

Neviděl jsem žádný sporný moment a dle rozhodčího také ne,škoda,že trenér hostí spíše nemírnil mladé hráče ale je ještě podporoval!!!!!!!! Rozhodčí vše napsal do zápisu,tak z toho asi nevyváznou s podmínkou.

Ale k zápasu,ve druhém poločasu se náš tlak zvyšoval a po zásluze jsme ho dotáhly do vítězného konce.

Musíme si přiznat,že s tímto výkonem v posledních zápasech,bychom se "plácali" na spodku třetí třídy.Doufejme,že z pěti vyhlídnutých posil alespoň někdo přijde a posílí tým ....

23. kolo

Vítanov "B" - Bořice  0:3 (0:0)

Sestava:    Pospíšil - Halatka, Hrozen st., Durilla - Valášek, Douda T., Němec, Douda M. - Šrom - Havlíček, hrozen ml.

Branky: Hrozen ml., Šrom, Havlíček

Střídali: Průcha, Kučera J.

Připraveni: Šebesta

     Do Vítanova  jsme odjížděli  s jedním otazníkem, kdo bude hrát ve středu obrany. Nakonec nám pomohl Igor Hrozen starší. Od začátku zápasu  jsme měli několik šancí a drželi jsme míč na svých kopačkách, ale nedařilo se nám je proměnit. Hráli jsme kombinačně, ale ne vždy se nám to podařilo, občas se zbytečně ztratil balón a tak v poločase byl stav 0:0. V druhém poločase se nám začalo dařit v kombinaci, byla znát větší chuť po vítězství. První branku vstřelil po samostatné akci Igor Hrozen mladší. Po jeho ráně do šibenice se míč dírou v sítí ocitl za brankou, domácí se snažili tlačit na rozhodčího, že míč neprošel brankou, ale po zhlédnutí sítě gól uznal. Druhá branka padla po rohovém kopu. Domácí, za velkého přispění Šroma,si ji  vstřelili sami. Třetí branka padla z trestného kopu. Havlíček unikal obráncům, ti ho faulovali na hranici pokutového území a sám zfaulovaný se přesně trefil k tyči. Zápas se potom už jen dohrával. Velké poděkování patří celému týmu za předvedenou hru. Na lavičce byli připraveni po dlouhé nemoci Průcha a Šebesta.

 

22.kolo

             Bořice - Nasavrky "B"  4-0 /2-0/

Sestava:      Pospíšil-Kučera M.-Douda T..-Halatka-Durilla

                                      Valášek-Němec..Šrom.-Kaplan

                                              Havlíček-Hrozen

Branky:   Havlíček 3x-Douda T.

Střídali:   Kučera J-Kouřílek

Připraveni: Vajda

Do sestavy mohli zasáhnout Šrom a Kaplan a na hře to bylo znát.Bylo vidět o mnoho více přihrávek a musíme říci,že jsme mohli dát i 10.golů.Soupeř neměl dobré výsledky v předchozích utkání a bylo to znát celé utkání jsme měli výraznou převahu kdy se zaskvěl střelec tří golů Havlíček.

Je vidět,že i přes hokej a fotbal v televizi si diváci v neděli našli cestu na náš stadion a dnes se určitě bavili a o tom fotbal je.

Více o utkání nemá cenu psát ,jasná výhra,lepší jsme byli celý zápas,hosté si prakticky šanci nevytvořili...

     

 

22.kolo

                               Luže "B" -   Bořice  1-1 /0-1/

Sestava:      Pospíšil-Vajda-Douda T..-Halatka-Durilla

                                      Valášek-Němec..Kučera M..-Kouřílek

                                              Havlíček-Hrozen

Branky:   Havlíček

Střídali:   Kučera J-Beránek P.-Dědek

Připraveni: 

Oproti minulému zápasu,došlo k jediné změně Kaplana nahradil na kraji zálohy Kouřílek.V minulém kole se nám proti Ronovu nedařilo hlavně herně,nyní jsme se zlepšili,ale na tři body nedosáhli.Je znát neúčast hráčů Šroma,kaplana,Doudy M. a hlavně Horáka kdy mužstvo má vetší klid,ale musíme si zvyknout Horák ani Šrom kvůli zranění do konce soutěže už nebudou a Douda M. asi také ne.

První poločas jsme byli o dost lepší ,domácí se jen bránili,naší branku ohrozili jen střelou do tyče po přímém kopu,za to my nedali šance Hroznem a Havlíčkem.Chybí nám stále klid v koncovce a také lepší a přesná přihrávka před pokutovém území.

Ve druhém poločase jsme se snažili udržet jednogolový náskok a to se nám vymstilo minutu před koncem po závaru v malém vápně,kdy gólu předcházelo mnoho chyb.Musíme říci,že domácí šli opět několikrát sami na Pospíšila,který vše chytil.

Utkání jsme nesehráli zas tak nejhůř,ale neúčast zminěných hráčů je dost znát,ale bojovnost by mohla být větší když chybí herní kvalita....Kameničky v I"B" třídě vše prohrávají tak se nám postup i ze druhého místa vzdaluje,ale Kočí má jen o tři body více a my máme lepší vzájemné zápasy,tak musíme bojovat o první místo až do konce...

21.kolo

                Bořice - Ronov "B"   2-1  /2-1/

Sestava:      Pospíšil-Vajda-Douda T..-Halatka-Durilla

                                      Valášek-Němec..Kučera M..-Kaplan

                                              Havlíček-Hrozen

Branky:   Němec - Havlíček

Střídali:      Kouřílek-Kučera J

Připraveni: 

Můžeme být rádi,že jsme získali tři body.Horák chyběl na stoperu hodně,hlavně z důvodu,že nikdo si nevěřil a vůbec nikdo nechtěl hrát a to musíme říci,že Vajda stopera nesehrál špatně ale aby hosté v "9" šli sami na bránu to je asi moc....

Ale postupně,hosté přijeli se zpožděním a spíše to byl boj než kombinační hra.Hosté bojovali jako o život,přitom jsou uprostřed tabulky,že by je motivovali hráči z Kočí....Oprávněně dostali dvě červené a to ještě šel Valášek sám na branku,byl stačen jasná čevená,ale rozhodčí odpískal jen faul !!!!!

První gol dal chytře Němec kdy nečekal až si hosté postaví zeď a do prázdné brány dal na 1-0,hosté protestovali ale zbytečně, rozhodčí nic neříkal,že se bude hrát na píšťalku...

Druhý gol dal také z přímého kopu Havlíček střelou k tyči...Hosté vyrovnali po hlavičce,kdy Pospíšil promáchl centr.....Škoda,že Hrozen opět nedal gol když šel sám na branku hostí!!!!

Tragédie bylo posledních 20.min kdy hosté hráli o 9,my si nevytvořili žádnou šanci a hosté mohli i vyrovnat,nahrát si a dodělat soupeře je pro nás problém ale musíme si zvykat,jestli na trénink bude chodit 4.lidi lepšit se nebudem !!!!!

20.kolo

                              Bojanov -  Bořice   1-2  /1-2/

Sestava:      Pospíšil-Horák-Douda T..-Halatka-Durilla

                                      Valášek-Němec..Douda M..-Kaplan

                                              Havlíček-Hrozen

Branky:     Douda M.- Havlíček

Střídali:      Kouřílek

Připraveni: 

Ještě k zápasu ve Žl.Chvalovicích-utkání skončilo normálně pro nás 2-0.

Na malém hřišti se čekal boj,ale ten jsme připustili sami,svými neproměněnými šancemi.Po prvním poločase jsme měli vést 5-1 a byl by klid.

Postupně zahodili šance Kaplan,Havlíček,Douda M.,ty ložené!!!! Musíme podotknout,že jsme se snažili hrát po zemi kombinačně a dalo se na to koukat.Tolik přesných přihrávek jsme si opravdu už dlouho nedali.První gol dal Douda M. kdy po chybě obrany šel sám na brankáře a přesnou střelou k tyči nedal domácímu golmanovi šanci.Druhý gol za nedlouho také po samostatném úniku od půlky hřiště Havlíček,který obešel brankáře a dal do prázdné brány.

Utkání jsme měli pod kontrolou,až na moment krátce před koncem první půle kdy Halatkovi při vhazování vyklouzl míč,domácí vhazovali Douda T. před vápnem fauloval a přesnou ranou k tyči domácí z přímého kopu vyrovnali.

Druhý poločas se domácí snažili vyrovnat a hodně "kousali",my nezůstali pozadu a také si vytvářeli šance.Ještě,že domácí byli v koncovce bezzubí ale my také,utkání klidně mohlo skončit 3-6 ale buď me rádi za stav 1-2..

Herně se zlepšujeme zápas od zápasu ale ta koncovka !!!!!!!

19.kolo

                            Bořice - Kočí  1-0  /1-0/

Sestava:      Pospíšil-Horák-Douda T..-Halatka-Kučera J.

                                      Valášek-Němec..Kučera M.-Kaplan

                                              Havlíček-Hrozen

Branky:     Valášek

Střídali:      Kouřílek-Durilla

Připraveni: 

Ještě k zápasu ve Žl.Chvalovicích-utkání skončilo kontumačně pro nás 3-0.

To,že se čekala  velká návštěva se potvrdilo ale,že přijde skoro 300.lidí na 4.třídu !!!!!!!!!

Před utkáním jsme řešili několik problémů,golman Pospíšil měl lehký otřez mozku,Němec po antibiotikách,Kaplana tahal sval,chyběl i Šrom a Douda M.

Naše taktika byla jasná,Douda T. se přesunul na předstopera a naším cílem bylo opět pozorně bránit a nepouštět soupeře do šancí.První poločas a i celý zápas hosté měli více ze hry,my dost často faulovali ale v rámci pravidel.Jediný gól padl ve 12.min. kdy Havlíček využil hostující váhající obranu,vystřelil z úhlu do bližší tyče /golman čekal,že míč skončí do postranní sítě/,ten se odrazil před prázdnou branku kde úplně sám Valášek do prázdné brány dal na 1-0.Hosté měli ještě pár pološancí,které ale zbrklostí nedali a nebo vše pochytal Pospíšil.

Ve druhém poločase,to byl boj o střed hřiště,hosté marně doléhali na naší branku a je jen škoda,že Havlíček šel úplně sám a v klidu na hostujícího golmana ale polovysokou střelu golman vyrazil.5.min před koncem šel Hrozen sám na branku byl stažen/jasná červená/ ale rozhodčí výtáhl jen žlutou.Utkání jsme už nepustili a musíme říci ,že sťastně vyhráli.

Dnes musíme pochválit opět obranu a golmana Pospíšila ale za bojovnost musíme pochválit celé mužstvo.Dobrým tahem bylo nominování tří rozhodčích,musíme pochválit hostující fanoušci i domácí,že slušně fandili a vlastně za zápas nebyl jediný vážný problém.Jednou větou můžeme říci,že to byla oslava  fotbalu a divácí doufejme,že přijdou zase...

18.kolo

                            Žleb.Chvalovice - Bořice  0-2  /0-1/

Sestava:      Pospíšil-Horák-Němec.-Halatka-Kučera J.

                                      Valášek-Douda M..Šrom-Kaplan

                                              Havlíček-Douda T.

Branky:      Havlíček 2x

Střídali:      Hrozen-

Připraveni: Dědek

Že nás nečeká lehké utkání se jen potvrdilo,domácí posílili o několik hráčů z Třemošnice.

Začátek byl neurovnaný,ale postupně jsme začali být nebezpečnější a z mnoha šancí se ujmula dalekonosná střela Havlíčka.Domácí se snažili,ale všechny jejich pološance jsme zvládli.V 25.min po menší malé domů musel do souboje Pospíšil a utrpěl menší otřez mozku ale pološas ještě stačil dochytat.Hráli jsme po větru a z kopce a tak jsme chtěli přidat do poločasu pojišťovací gol ale několikrát zachránil golmán domácích.

Do druhého poločasu do branky nastoupil Douda T./chytal spolehlivě/ a do útoku nastoupil Hrozen.Domácí se snažili vyrovnat,ale naše obrana už třetí zápas hraje spolehlivě.Měli jsme další šance Kaplanem,Hrozen šel sám,Valášek přestřelil a tak pojistku přidal opět pěknou střelou podél golmana Havlíček.

Pak šel ještě Šrom sám na branku a byl "sestřelen" a domácí hráč dostal červenou.Za zmínku stojí situace kdy si v našem vápně trefil ruku sám domácí kapitán a rozhodčí překvapivě nařídil pokutový kop.Kapitán se zachoval jako kapitán a přiznal se.

Důležité body před utkáním s Kočím,každý zápas si více věříme a to je jen dobře....

17.kolo

                            Bořice - Krouna "B"  1-0  /1-0/

Sestava:      Pospíšil-Horák-Kučera M.-Halatka-Kučera J.

                                      Valášek-Němec.Šrom-Kaplan

                                    Havlíček-Douda T.

Branka:      Němec

Střídali:      Hrozen-Kouřílek

Připraveni: Průcha-Korejtko-Durilla

Potřebovali jsme potvrdit vítězství z Načešic a odčinit jedinou podzimní porážku od Krouny.

To se nám podařilo, sice jenom hubené vítězství, ale zvláště ve druhém poločase jsme si vytvořili mnoho šancí.

První poločas byl neurovnaný,hosté ještě stačili bránit ,ale přesto jsme se dostali minimálně do tří vyložených šancí ale proměnili jsme jen jednu a to pohotovou střelou pod břevno Němcem.

Nejlepší část utkání byla poslední půlhodina zápasu.Vytvořili jsme si minimálně 6 vyložených šancí,zvláště Douda T. musí zlepšit koncovku - z 5.vyložených šancí se musí nějaká branka dát,příště by to mohlo mrzet více.

Stále je co ale zlepšovat,hra stále není jak by jsme si představovali,zařazení Horáka do obrany byl dobrý tah,soupeř se do šancí vůbec nedostává,ještě zlepšit tu koncovku..

Pavel Dědek všem děkuje co mu přišli poblahopřát k 50 !!!!!!

 

  16.kolo

                         Načešice "B" - Bořice  1-2  /0-0/

Sestava:      Pospíšil-Halatka-Horák-Němec-Kučera M.

                                      Valášek-Douda M.Šrom-Kaplan

                            Havlíček-Douda T.

Střídali:      Hrozen-Průcha

Připraveni: Kučera J

Po dvou zbytečných porážkách jsme potřebovali nutně bodovat a to se po zásluze povedlo.

Do utkání jsme nastoupili s několikama změnama v sestavě,Horák šel na stopera,Šrom do zálohy,Havlíček do útoku,konečně mohl nastoupit i Kaplan....

Domácí s mnoha hráči nad 45.let svoji zkušeností nás do vyložených šancí moc nepouštěli ale přece mohl Havlíček lépe vyhodnotit šanci ve vápně a Douda M. nastřelil tyč.Měli jsme více ze hry ale góly ne a ne přijít.

Do druhého poločasu jsme ještě přidali,na některé akce se dalo už na dobrém trávníku koukat a tak přišel konečně vedoucí gól ,který dal Hlavou Douda T. asi v 15.min.Vypadalo to,že další góly budou padat,ale za 10.min po faulu nefaulu domácí vyrovnali.Na 2-1 pro nás mohl zvýšit Hrozen ale trefovat spojnice se mu asi zalíbílo.Domácí se vlastně za celý zápas d