24. kolo

Sokol Bořice - SK Chrast   1:0 (1:0)

Pospíšil - Kaplan, Němec, Beránek P. - Průcha (64. Sobotka), Kučera M., Fidler, Douda M. - Šotola - Havlíček R., Hrozen (89.Havlíček T.)

branka: Šotola

Po dvou porážkách jsme si chtěli zpravit chuť a získat tři body.  Za velkého tepla jsme hráli velmi pěkný fotbal. Na hráčích bylo vidět, že chtějí odčinit špatné výsledky a podali o 100 % lepší výkon než z předchozích utkáních. Do vedení nás poslal v 31. minutě Šotola a vypadalo to, že brzo přidáme další branku, jenomže se nám opět nedařilo překonat hostujícího brankáře. Do druhého poločasu jsme šli ještě s větším odhodláním, vytvářeli si spoustu šancí, ale ani v těch, kdy jsme mohli zakončit do prázdné branky, jsme neuspěli. Ke konci nám opět docházeli síly a jen díky naší pozorné obraně, brankáři a taky velkému štěstí jsme nakonec udrželi čisté konto a mohli se radovat z vítězství. Kluci hráli moc dobře a je vidět, že když chtějí, tak umí hrát pěkný fotbal, bez nakopávaných balonů. Doufejme, že si takovou hru přenesou i do dalších zápasů.

23. kolo

Sokol Krouna - Sokol Bořice  4:0 (2:0)

Pospíšil - Kaplan,Němec, Kučera M., Beránek P. - Beránek T., Fidler, Peřina, Šotola - Havlíček R., Hrozen (70. Havlíček T.)

Na začátek musíme hlavně poděkovat hráčům, kteří na zápas přijeli (zase jen 12 hráčů) a snažili se něco uhrát na hřišti favorita. Utkání nezačalo špatně, hráli jsme velmi vyrovnaný zápas a snažili se kombinovat, domácí pouze nakopávali balóny. Ve spoustě akcí nás většinou zradila naše velká slabina, jednoduché přihrávky na pár metrů a finální přihrávka. Domácí nám dali velkou lekci v zakončování a branky jsme jim darovali naší nezodpovědností, když nejsme schopni se vracet k naší brance a ubránit nabíhající hráče. Po poločase jsme chtěli začít aktivně a více útočit, ale domácí nám chvilku po začátku druhé půle dali další branku a bylo po zápase. Utkání se hrálo za velkého tepla a bylo znát, že některým hráčům chybí fyzička.

22. kolo

SK Prachovice - Sokol Bořice  2:2 (1:0)

Pospíšil - Kusý, Němec, Havlíček R., Beránek P. - Kaplan,Peřina, Šotola, Průcha - Hrozen, Havlíček T.

branky: 61. Havlíček R., 75. Hrozen

Před utkáním nás trápilo spoustu omluvenek, včetně trenérů, nakonec se nás k utkání sešlo 11 hráčů. Někteří nehráli na svých postech. S velkými obavami jsme šli do zápasu, báli jsme se debaklu.

Utkání jsme začali opatrně, hlavně abychom nedostali brzo branku. Po pár minutách jsme zjistili, že domácí nejsou nebezpeční a začali jsme se více tlačit do útoku. Naši kluci předváděli velmi pěkný fotbal, dařila se nám kombinace a dostávali jsme se do šancí. Domácí se dostali do vedení v poslední minutě, když rozhodčí, který stál na půlce, odpískal penaltu.

V poločase jsme se dohodli na změnách v rozestavení a domácí obrana začala mít ještě více problémů. Domácí hrozili pouze z brejků, ale naše pozorná obrana vše zvládla odvrátit. V 61. minutě poslal dlouhý míč Petr Beránek na nabíhajícího Radka Havlíčka a ten s ledovým klidem zakončil. Po další skvěle sehrané kombinace nás do vedení poslal Hrozen. Utkání jsme chtěli v klidu dohrát a soustředit se na obranu. Ke konci  nám už docházeli síly, ale mohlo být veseleji. V 87. minutě byl ve vápně faulován Šotola, ale píšťalka rozhodčího mlčela. Z proti útoku domácí vyrovnali, když se nám nepodařilo odvrátit dlouhý míč.

Náš tým předvedl, že umí hrát fotbal a  všichni hráči si zaslouží pochválit. Hráči, kteří obvykle nehrají, ukázali že mají kvalitu a velmi hlasitě si řekli o místo v základní sestavě i v nadcházejícím utkání.

21. kolo

Bořice - Tuněchody "B"   0:4 (0:2)

Pospíšil - Kusý, Kučera M., Douda M. - Šotola (28. Beránek P.), Němec, Peřina, Fidler, Beránek T. - Havlíček R., Havlíček T. (77. Hrozen)

To že derby nebude jednoduché jsme tušili už před zápasem. Utkání bylo velmi

nervózní a bohužel rozhodčí tomu vůbec nepomohl. Pouštěl tvrdé zákroky, za které trestal pouze nás. Hosté asi nevědí co je fair play a v několika situacích se nedokázali přiznat, což nás rozhodilo a přestali jsme se soustředit na hru, začali jsme se hádat a hosté toho využili.  Nejdříve po skrumáži ve velkém vápně a poté z penalty se dostali do vedení. Napadali nás po celém hřišti a my ztráceli spoustu míčů. Do druhé půle jsme se uklidnili a od začátku se tlačili do útoku, bohužel jsme se nedokázali prosadit. Kombinace se nám docela dařila, ale stále nás trápí finální přihrávka. Čím vice jsme útočili, tím více se otvírali v naší obraně okna a hosté nás za to potrestali.

20.kolo

Dřenice - Bořice 0:1  (0:1)

Sestava:Pospíšil - Kaplan- Horák D..- Němec- Kusý/Sobotka/ - Beránek T./Fidler/-Peřina-Kučera M.-Douda M.

Havlíček T-/Hrozen/-Havlíček R./Beránek F./

branky.Havlíček Tomáš

Naše výkony jsou podobné jako počasí v nejbližších dnech. Jestli jsme minule kritizovali , tak dnes musíme jen chválit a začneme asi jednotlivě,určitě si to všichni aktéři zaslouží.

V brance jistý Pospíšil, který dvakrát výborně zasáhl a jistý po celém velkém vápnu. Na místě stopera Horák D.,který dodá ostatním větší sebedůvěru a s přehledem vyřešil všechny ošemetné situace. Oba krajní "beci",Kaplan a Kusý nepustili ani jednou domácí útočníky za sebe a hodně podporovali náš útok a předstoper Němec spolehlivě zachytával domácí útoky a přesně i rozehrával balóny našim záložníkům.Střední záložníci Peřina a Kučera M.přehráli domácí zálohu, všude jsme byli u balónu dřív, posbírali jsme řadu odražených míčů,krajní záložníci opravdu jezdili/Douda M. a Beránek T./ a nedovoli domácím nás přehrát po lajnách.Bratrské duo také nezklamalo,Havlíček R.vybojoval řadu balónů a přihrál na jeden gól Tomášovi. Střídající "ztuhlí" hráči to měli těžké ,ale dnes základní jedenáctka zaslouží opravdu pochvalu a doufejme,že dobrou formu potvrdíme s Tuněchody "B"

Škoda,že rozhodčí neodpískal faul na Havlíčka R./jasná penalta/ kontakt byl slyšet hodně daleko a po trestném kopu Kučery,odpískaný ofsajd asi taky nebyl.

Domácí moc nehrozili,musíme,říci,že dnes obrana fungovala výborně a škoda,že ve druhém poločase jsme dobré protiútoky špatně vyřešili, mohli jsme vyhrát větším rozdílem.

Jestli jsme v minulém utkání zvítězili nezaslouženě,tak dnes musíme říci,že jsme vyhráli zaslouženě a na takový výkon bylo radost se dívat.

19.kolo

Bořice - Luže "B" 2:1  (0:1)

Sestava:Pospíšil - Halatka./Sobotka/-Horák Z- Kučera M.- Kaplan- Pilař/Havlíček R./ - Fidler-Peřina-Šotola/Beránek T./

Fidler.-Hrozen /Kusý/

branky.Havlíček 2x

Dnes musíme říci,že jsme vyhráli šťastně a nezaslouženě.

Proti slabším soupeřům se neumíme motivovat a vyhecovat se a první poločas jsme odehráli snad nejhůře za poslední roky.Luže byla ve všem lepší,bojovnější rychlejší,my jsme si mysleli,že poslední celek tabulky se porazí sám.Hosté dali šťastný gól z úhlu kdy Pospíšil spíše čekal centr a na střelu k bližší tyči sice dosáhl ale až za brankovou čarou..Mohlo být ještě hůř kdy po faulu Kučery M. hostující gólman penaltu vysoko přestřelil.Byli jsme rádi,že  poločas skončil jen 0-1.

O přestávce bylo v kabině trochu dusno,trenér musel zvýšit hlas a udělat několik změn a to prospělo.Začali jsme více běhat ,hostům pomalu docházeli síly a my jsme se stále více tlačili do hostující "šestnácky" ale vyloženou šanci si ne a ne vytvořit.Musíme si přiznat,že kdyby nepřijel Havlíček R.,který v rozmezí 77-83.min dal oba góly svým dúrazem a rychlostí tak bychom asi nevyhráli.

I když jsme vyhráli,mužstvo nemůžem pochválit,kdo byl na zápase s Rosicemi,tak ví,že umíme hrát s větším nasazením a proč to nejde vždy, vědí asi jen samotní hráči.

18.kolo

Hor.Bradlo -  Bořice  2:0  (2:0)

Sestava:Pospíšil - Sobotka/Beránek T./-Horák Z- Němec- Kučera J. Pilař/Havlíček T./ - Fidler-Peřina-Šotola

Havlíček R.-Hrozen /Kusý/

branky.

Tak tento zápas určitě nebudeme chválit,byl sice těžký terén,ale pro oba soupeře stejný a domácí byli ve všem lepší.Lépe se pohybovali,přesněji si přihrávali,byli všude rychlejší,lépe bránili a díky Pospíšilovi můžeme být rádi,že jsme prohráli jen 2-0.

Nemůže se stát aby už v 5.min.šli domácí třikrát sami na branku Pospíšila. !!!!!!!!

My jsme měli dvě velké šance ,kdy nejdříve Hrozen z malého vápna netrefil prázdnou branku a po střele Havlíčka R.kdy se míč odrazil od tyče podél brankové čáry a z úhlu Hrozen trefil jen boční síť.

Ve druhém poločase se hra už vyrovnala,protože domácí vystřídali a trochu polevili a přesto jsme si nevypracovali ani jednu vyloženou šanci.Těch zkažených přihrávek dnes bylo až až a i proto jsme domácí moc neohrozili.

Doufám,že se hráči dnes přesvědčili,že se musí hrát naplno jako proti Rosicím,jinak stále budeme prohrávat - třetí zápas venku na jaře a opět 2-0 porážka,doufejme,že porazíme nyní Luži "B" a budeme prakticky zachráněni.

Mohli jsme vyhrát i 3-0 kontumačně,ale my si to určitě uhrajeme poctivě !!!!!!!!!

17.kolo

Bořice - Rosice  2:1  (2:1)

Sestava:Pospíšil - Horák Z/Hrozen//Kusý/- Horák D.- Němec/Kučera J./-Kučera M.- Pilař/Beránek/ - Fidler-Peřina-Šotola

Havlíček R/Havlíček T/.-Kaplan

branky. Havlíček R 2x

Už před zápasem se hodně hovořilo,že Rosice už musí jednou prohrát a to se opravdu stalo.Musíme však říci,že jsme vyhráli zaslouženě,takovou chuť po vítězství jsme už dlouho u našich hráčů neviděli.Hosté přijeli hodně sebevědomě,už hodinu před zápasem se rozcvičovali a určitě si mysleli,že nás v pohodě porazí.

Velmi nám pomohl gól už ve 4.min.kdy důrazný Havlíček R. prostřelil Zrůsta v brance hostí.Hosté se snažili o vyrovnání ale dnes defenzívu mužstva musíme pochválit,kdy jsme hostující tým do vyložených šancí nepouštěli.Škoda,nešťastné ruky Němce kdy Stupavský  vyrovnal z penalty 5.min.před koncem prvního poločasu..Když už vypadalo,že poločas skončí remízou se po rohu Fidlera dobře orientoval u zadní tyče Havlíček R. a hrudí z brankové čáry dopravil míč do sítě.Škoda,že další pěkné příležitosti jsme nevyužili,mohli jsme druhý poločas hrát klidněji.

Druhý poločas to byly velké nervy zda udržíme velmi cenné vítězství a musíme si říci,že jsme ho zdárně zvládly.Opět velká škoda,kdy ve 20.min.sám před gólmanem Havlíček R.přestřelil.Hosté už převážně nakopávali míče do našeho vápna a musíme pochválit Pospíšila,který 10.min.před koncem vyrazil střelu pod břevno a na dvakrát zněškodnil vyloženou šancí hostí.Pak už to bylo jen čekání na hvizd od rozhodčí a velká radost mohla propuknout.

Dnes musíme pochválit celý "mančaft" včetně všech pěti !!! střídajících hráčů a doufejme,že budeme pokračovat v tak kvalitním výkonu i Bradle....

16.kolo

Tatran Hrochův Týnec - Bořice  2:0  (1:0)

Pospíšil - Beránek P., Šebesta (18. Kučera J., 76 Marvan), Halatka F. (69. Sobotka) - Kaplan, Horák Zb., Němec, Pilař (46. Fidler) - Horák D. - Havlíček R., Hrozen (62. Havlíček T.)

Věděli jsme, že derby nebude jednoduché. Utkání mělo opatrný začátek, ale po naší chybě, kdy nejsme schopni odkopnout jednoduchý míč z vlastní šestnácky, jsme prohrávali. Po pár minutách přišla další rány, když musel hřiště kvůli zranění opustit stoper Šebesta. Trvalo nám spoustu minut, než jsme se dokázali zformovat a ujasnit si kdo má na koho hrát a tím pádem nás domácí dostali pod tlak. Ke konci poločasu se hra vyrovnala a několikrát jsme zahrozili po rohovém kopu. Druhou půlku jsme chtěli zvýšit tempo a pokusit se zápas otočit, jenže domácí v 62. minutě opět udeřili. Sice zbývalo spoustu času, ale ani kdybychom hráli do noci tak branku nedáme. Navíc nás oslabilo vyloučení v 80. minutě a bylo po zápase. Vyrovnané a bojovné utkání dopadlo lépe pro domácí.

15.kolo

Bořice - Miřetice "B"  3:1 (2:1)

Pospíšil - Beránek P.,Kučera M., Horák Z. - Kaplan (64.Sobotka), Peřina, Němec, Šotola - Fidler - Havlíček R. (79. Beránek T.), Hrozen (60. Kusý)

branky:14. Peřina, 33., 50. Havlíček R.

Po zaváhání v prvním jarním kole jsme potřebovali doma bodovat. Od začátku jsme se tlačili před branku a diktovali tempo utkání. Do vedení jsme se dostali po skrumáži v malém vápně, když míč do branky poslal Peřina. Další branku přidal po dobře zahraném trestňáku hlavou Havlíček R. a vedli jsme už 2:0. Vzápětí po špatné rozehrávce naší obrany jsme si dali vlastní branku a do kabin se šlo za stavu 2:1. V druhé půlce jsme zvýšili tlak a 50. minutě zvýšil Havlíček R. na 3:1. Potom jsme se začali soustředit na obranu a hráli jen na brejky. Škoda, že jsme z těch šancí nedali další branky. Celý tým pracoval výborně a zaslouží si pochvalu, jen na té koncovce musíme více zapracovat.

14.kolo

Žl.Chvalovice-Bořice   2-0  /1-0/

Sestava: Pospíšil-Horák Z.-Šebesta.- Němec-Kučera M.

Pilař-Peřina-Fidler-Kučera J.

Havlíček-Šotola

střídali. Hrozen.ml.-Kusý

Začátek utkání nebyl špatný,měli jsme více balon na svých kopačkách byli jsme aktivnější ale vyloženou šanci ne a ne si vytvořit a je velká škoda,že jsme  z mnoha pološancí nevyužili ani jednu.Vystřelit na branku byl náš největší problém a tak domácí ná v poslední sekundě potrestali a po ofsajdu dali na 1-0.Ještě v prvním poločase musel hasit požár před vápnem za cenu žluté karty golman Pospíšil.

Druhý poločas z naší strany byl o hodně lepší a bylo jen otázkou času kdy vyrovnáme,ale opak byl pravdou,domácí 10.min.před koncem z ojedinělé šance dali "šmrdlu" na 2-0.Za porážku si ale můžeme sami,ze 7.šancí nedáme gól nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek.Za bojovnost a snahu musíme mužstvo pochválit ,ale musíme být důraznější v koncovce.

13.kolo  2016-2017

Orel - Sokol Bořice 4-0  (2:0)

Pospíšil - Horák Z. - Němec-Šmaha-Kučera J..

Pilař-Fidler-Peřina-Beránek T.

Havlíček T.-Havlíček R.

Branky:

Střídali: Kusý

V Orli se nám tradičně nedaří,domácí nás vždy přehrají ve všem.Byli rychlejší,v koncovce jako vždy promění všechny šance,za to Havlíček R. opět ze čtyř šancí nedal nic a ani další pološance my nedokážem dotáhnout do golové pozice a těch zkažených přihrávek to je hrůza !!!! A to ještě domácí nastřelili dvě břevna.

Více se nemá cenu o tomto zápase rozepisovat,na jaře nás čeká boj o záchranu a je potřeba přes zimu na sobě zapracovat,potrénovat ať jsme na jaro co nejlépe připraveni.

12.kolo  2016-2017

Sokol Bořice - Bítovany 2-0  (2:0)

Pospíšil - Halatka - Němec-Šmaha-Horák Z.

Branky: Havlíček R.a Šmaha

Střídali: Kučera J.-Kusý-Douda T.

Velice důležité tři body,protože soupeř měl o bod víc a na sestup jsme měli jen tři bodů náskoku.

Už po třetí jsme dali hned ze začátku první branku kdy si Fidler s Havlíčkem R. z opakovali spolupráci ze zápasu s Prachovicema a Havlíček ale tentokrát hlavou dal na 1-0.Pokračovali jsme v náporu a při druhé brance jsme měli trochu štěstí kdy slabá střela Šmahy se před golmanem špatně odrazila a balon se pod golmanem došoural do branky.Další šance však už zůstali nevyužity a můžeme být rádi,že Čechlovský po nedorozumění Němce s Pospíšilem úplně prázdnou branku minul.

Druhý poločas jsme drželi hosté od naší branky a pološance hostí pochytal Pospíšil či hosté byli nepřesní.My už si tolik šancí nevytvořili a je škoda,že Beránek T.trefil jen břevno a Havlíček T.kdy šel sám na brankáře trefil jen jeho tělo.Z trochu vymyšlené penalty měli hosté možnost snížit z penalty ale po faulu na Pospíšila hosté tutovku zazdili.

Už jsme si vítězství nenechali vzít a utkání dotáhli do vítězného konce a mohli zakončit domácí zápasy vítězstvím a po zápase to trochu oslavit při masíčku z udírny a doufejme,že slušnou formu z posledních zápasů potvrdíme v Orli.

11.kolo  2016-2017

Chrast -  Sokol Bořice 1-1  (0:1)

Pospíšil - Halatka - Horák D.-Kučera M.-Horák Z.

Němec-Fidler-Douda M.-Kučera J.

Branky: Havlíček R.

Tohle utkání nemělo s fotbalem nic společného. Můžeme říci,že to spíše byla okopávaná. Trochu si to i zavinil rozhodčí sám! Není dobře,že si s domácími hráči na hřišti tyká, Horákovi dá žlutou kartu za "nic" a za stejný faul domácím jen pohrozil.....to byl asi začátek velmi bouřlivého utkání.

Už ve třetí minutě Fidler vhazoval dlouhý aut, Kučera J. byl rychlejší než soupeř,přihrál Havlíčkovi R.,který neměl problém dát na 0-1. Domácí to zaskočilo, my jsme byli stále nebezpeční a po vyloučení Horáka D. ve 32.min. jsme se už jen věnovali bránění. Musíme říci,že docela úspěšně. Domácí si vyloženou šanci nevytvořili a tak jsme byli rádi, že poločas skončil 0-1.

Byli jsme zvědavi, co "domácí" rozhodčí ve druhém poločase vymyslí. Ale musíme přiznat, že tolik sprostých, těžkých nebo nebezpečných zákroků z obou stran už jsme dlouho neviděli. Nemůžem ale říci, že by nám vyloženě ublížil. Penalta asi byla, červená karta v nastavení asi taky a Douda M. může být rád, že neviděl druhou žlutou, což by měl už třetí červenou během pár zápasů.

Druhý poločas nás domácí tlačili, ale můžeme říct, že jsme dobře bránili a škoda, že jsme nedotáhli i v deseti nějaký dobře začínající brejk. Škoda, že si v 64.min. vybral špatnou chviličku golman Pospíšil, kdy ho domácí Málek v pohodě přehodil a dal na 1-1.V tu chvíli to s náma vypadalo špatně. Bylo znát, že domácí hrají o jednoho hráče v poli navíc. Pomohl nám však svoji nedisciplinovaností domácí hráč Geguš, který byl střídán. Střídání ovšem neunesl,  svlékl si dres a po druhé žluté mu dal rozhodčí červenou kartu.V tu chvíli jsme hru vyrovnali a v 90.min.jsme měli vítězství nadosah, kdy Havlíček R. sám před golmanem trefil jen jeho ruce a Kučera J. obloučkem těsně přestřelil branku !!!! Z protiútoku dostal Kučera M. za faul žlutou a po přerušení se dotkl hráče. Ten se samozřejmě svíjel bolestí - takové situace musíme zvládat!!!! Musíme na těchto situacích přes zimu zapracovat, těch červených je opravdu moc!!!

Ale to nebylo vše - po zápase domácí hráč Geguš začal napadat naše hráče fyzicky a je jen dobře, že rozhodčí vše do zápisu napsal. Ten hoch to opravdu nemá v hlavě v pořádku. Doufejme, že takový zápas se už nebude opakovat, z toho nemůže mít nikdo radost...............

10.kolo  2016-2017

Sokol Bořice -Krouna 2:2  (1:1)

Pospíšil - Halatka - Kučera M.Němec- Kučera J. -

Pilař-Peřina- Beránek T.-Kusý/Hrozen st./

Havlíček T/Beránek Fr./.-Havlíček R.

Branky Peřina-Havlíček R.

S Prachovicema jsme v 92.min.dali na 2-1,tentokrát hosté v 92.min.vyrovnali.

Ale postupně,utkání jsme začali výborně a již ve 3.min.Peřina z blízka dal na 1-0.Ve velmi oslabené sestavě to na dlouhou dobu bylo ale vše,hosté byli celý první poločas lepší a jen zásluhou dobrých zákroků Pospíšila a nepřesností hostí skončil poločas 1-1.

Po průběhu prvního poločasu bychom bod brali /na lavičce byli jen trenéři Beránek Fr. a Hrozen st./ ale překvapivě hosté odpadli a my si vytvořili spoustu šancí /100%/ ,škoda,že Havlíček R. z pěti vyložených šancí dal jen jeden gol, v nastavení hosté po rohu vyrovnali,ale kde byli naši obránci, kdy nejdříve úplně volný hráč u zadní tyče netrefil balon ale další hráč opět úplně volný dorazil míč do sítě na konečných 2-2..

9.kolo  2016-2017

Sokol Bořice  - Prachovice 2:1  (1:0)

Pospíšil - Halatka - Horák D.-Kučera M.- Šmaha -

Pilař- Němec-Fidler-Beránek T./Kusý/

Douda M.Havlíček R.

Branky:vlastní- Havlíček R.

S Prachovicema vždy hrajeme solidní fotbal a ani dnes to nebylo vyjímkou. Akorát oproti minulému zápasu bylo méně šancí na obou stranách.Do sestavy jsme mohli zařadit už Horáka D.-Fidlera-Šmahu a hned to bylo na naší hře znát.Hosté se opírali v obraně o ligového hráče Macháčka. Do vedení jsme se dostali ale my a to 2.min.před koncem prvního poločasu, kdy si centr srazil hostující obránce do vlastní sítě.

Do druhého poločasu hosté vysunuli Macháčka do útoku a jen těžko jsme se vždy ubránili a nebo hosté neměli přesnou mušku.Vypadalo to, že se ubráníme a vykročíme k důležitým 3 bodům, ale 3.min.před koncem se pěkně uvolnil Macháček přes Šmahu,který ho ale celou dobu dobře bránil a nahrál volnému spoluhráči do vápna a ten prudkou ranou prostřelil Pospíšila 1-1. To už jsme hráli bez vyloučeného Doudy M.,který opět zbytečně po druhé žluté dostal za zakopnutí balonu červenou. Michal na psychice musí zapracovat, zbytečně oslabuje během krátké doby už po druhé svůj mančaft. Je to škoda, protože patří k těm lepším hráčům.Naštěstí i v deseti jsme se dostali po pravé straně Fidlerem do přečíslení a prudký centr do prázdné branky zakončil Havlíček R. a rozhodčí utkání ukončil.

8.kolo  2016-2017

Tuněchody B - Sokol Bořice  3:2  (1:1)

Pospíšil - Halatka - Kučera M.- Pilař (74.Kusý) - Kučera J.

Dohnal (46.Havlíček T.)- Beránek T.(46.Hrozen) - Němec-

Peřina - Douda M.(84.Beránek F.)

Havlíček R.-Peřina

Branky: Havlíček R., Douda M.

V utkání dvou sousedů v tabulce, měli v 1. poločase domácí lehkou převahu a vypracovali si více šancí, které ovšem končili v naší obraně nebo na brankáři Pospíšilovi. Ovšem ve 44. minutě jsme se mi ujali vedení po sólu Havlíčka R.  Hned v další minutě ale domácí srovnali po nenápadné akci gólem do kabin.

Ve druhém poločase už byla převaha domácích větší a nutno říct, že kdybychom neměli vynikajícího Pospíšila, gólů v naší síti mohlo být daleko víc.  Přesto se domácí v 62. minutě ujali vedení po nádherně trefeném přímém kopu a dále nás tlačili. Za tři minuty bylo ovšem srovnáno, kdy se Havlíček R. uvolnil na levé straně, prošel až před domácího gólmana, který stačil jeho střelu vyrazit, ale dobíhající Douda uklidil míč do domácí sítě. Nutno podotknout, že na naše góly se strašně nadřeme. Hned  vzápětí však „darujeme“ soupeřům góly, jako tomu bylo jak v předchozích, tak i v tomto utkání, kdy v 67.minutě utekl domácí útočník po pravé straně a lehce zakončil. Na zvrat už jsme se nezmohli a jak jsem popsal výše, spoustu vyložených šancí domácích do konce zápasu pochytal brankář Pospíšil.

ŽK: Němec-Pilař

Velice důležité vítězství proti silnému soupeři a je dobře,že jsme potvrdili vítězství proti Luži i když nastoupilo pět nových hráčů.poslední přestupový den jsme "udělali" Fidlera a zase jsme pustili Opršala do Dřítče...

Začátek zápasů jsme měli vynikají,snaha po vítězství byla evidentní a hned ve druhé minutě se nejlépe ve vápně zorientoval Havlíček R a k tyči nedal golmanovi šanci 1-0.Dále jsme tlačili,hosté nás asi trochu podcenili a to se jim vymstilo v 8.min.kdy přímo z rohu se trefil Fidler,kdy si golman srazil balon do brány sám.

Škoda 15.min.kdy se Pospíšil nedohodl s našimi "beky" a po odraženém balonu dal Jelínek do prázdné brány.2-1.To nás trochu zaskočilo ale jen na chvíli do poločasu jsme byli aktivnější ale hosté začali čím dál více kousat.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s jednou změnou kdy Beránka T. vystřídal Havlíček T,který se lepší zápas od zápasu a tento hráč tři min.po přestávce z velkého úhlu ranou pod břevno nedal golmanovi šanci 3-1.Pak už to byl spíše boj se spoustu osobních soubojů a musíme přiznat,že překvapivě jsme to ustáli a bojovali jsme až do konce a zaslouženě zvítězili a už se asi všichni těšíme příští týden na derby do Tuněchod,kde určitě budeme chtít opět zvítězit...

ŽK: Havlíček R.

Asi dost fanoušků,hráčů i funkcionářů bude zvědavo jak se nám po tak špatném začátku podařilo v Luži vyhrát.

Když si přečtete sestavu která musela odehrát celých 90.min. bez střídání tak určitě všichni budou hoooodně překvapeni.

Důvod vítězství?Celé mužstvo se semklo,dodržovalo taktiku kterou jsme si před utkáním řekli,domácí jsme nechali hrát a do naší zhuštěné obrany se jen těžko dostávali.Utkání jsme mohli rozhodnou už v prvním poločase kdy jsme 3.x šli sami na brankáře ale mušku jsme měli ještě vychýlenou.

Do druhého poločasu jsme šli s vědomím,že sil už nebudeme mít dostatek a ubránit alespoň remízu.Poctivě jsme bránili a hrozili z brejků /v 52.min/a po jednom trenér Beránek obhodil golmana a dal na 0-1.Tato branka nás ještě více povzbudila a nalila nám nové síly a za 8.min.dlouhý aut Šmahy prodloužil Dědek na Havlíčka který šel sám na brankáře a mezi nohy dal na 0-2.Nyní už jsme začali věřit v první vítězství,bránili jsme ze všech sil a co prošlo pochytal dnes výborný Pospíšil včetně dlouhých míčů.Domácí tlačili čím dál více ale třetí gól 8.min.před koncem kdy gólman domácích se chtěl vydat na výlet ale zkušený Dědek zachytil jeho přihrávku a z velké dálky dal na 0-3 do prázdné branky a mohli jsme už začít slavit.

Vítězství bylo zasloužené,protože jsme šli ještě tak 4x sami na brankáře ale to už nás nemusí mrzet a je vidět,že když do hry se dá i trochu srdíčka a všichni se navzájem povzbudí a maká jeden za druhého dá se vyhrát i v takto splácené sestavě bez jediného střídání.......

Dnes nemůžem  pochválit jedotlivce ale celé mužstvo a doufejme,že s takovým nadšením a elánem budeme hrát i v dalších zápasech a hlavně další hráči,protože v takové sestavě už asi nenastoupíme.......

5.kolo  2016-2017

Sokol Bořice - Horní Bradlo   0:1  (0:1)

Pospíšil - Hrozen st.- Horák Z. (46. Halatka)- Kučera M.

Kučera.J (71. Beránek T.) - Šmaha (46. Kusý), Douda M

Opršal -Pilař - Dohnal 90. Havlíček T.) - Havlíček R.

ŽK: 18. Opršal, 31. Douda M

ČK: 68. Douda M.

Důležité utkání jsme sice prohráli ale určitě nezaslouženě,hosté dali jeden gol z vymyšlené penalty a musíme,říci,že rozhodčí mohl proti Bradlu také 2.písknot,ale dnes byl na nás o mnoho přísnější.My jsme si také vytvořili tak 3.pološance ale koncovka nás trápí a tak jsme tam kde jsme,snad už první vítězství dosáhneme v Luži.

4.kolo  2016-2017

Rosice - Sokol Bořice   6:0  (4:0)

Pospíšil - Kučera M.- Halatka (46.Kučera.J) - Sobotka- Šmaha,

Peřina, Opršal, Kaplan ( 46.Průcha), Pilař, Šrom (80. Havlíček T.) -Havlíček R.

ŽK: Halatka, Peřina

Domácí dokázali,že letos budou velmi silní,doposud neztratili ani bod a nic neponechali ani dnes náhodě.V prvním poločase jim pomohl silný vítr a když jsme jim 3x darovali gól,tak po poločase 4-0 již bylo rozhodnuto.

Druhý poločas už byl vyrovnaný,vítr pomáhal nám ale takový tlak jako domácí jsme si nevytvořili a když jsme si vytvořili šance tak je neumíme proměnit,je vidět,že se nám nedaří,když máme vystřelilt tak nahráváme,když máme nahrát tak střílíme,musíme přiznat,že nejsme zrovna v psychické pohodě.Je dobře,že do hry už zasáhli i Šmaha se Šromem.

Proti Bradlu musíme už zabrat a takové utkání se nevyhrávají pohlednou kopanou když se nám nedaří ale utkání prostě musíme vydřít a odmakat......

3.kolo  2016-2017

Sokol Bořice - Tatran Hrochův Týnec  2:4  (0:2)

Pospíšil - Kučera M., Kaplan (46. Kučera J.), Halatka - Beránek T. (34. Douda M.), Pilař (80. Dohnal), Němec, Opršal - Peřina - Horák (89. Havlíček T.) , Havlíček R.

Branky: 63. Douda M., 70. Havlíček R.

Věděli jsme, že nás v zápase nebude čekat nic lehkého, ale že to takhle soupeři ulehčíme nečekal nikdo. Většinu branek jsme soupeři darovali. Vůbec se nám nic nedařilo, začali jsme trošku hrát až v druhém poločase, ale na dobře hrající mužstvo Tatranu to nestačilo. Teď nás čekají další těžké zápasy, uvidíme jak se nám bude dařit.

2.kolo  2016-2017

Miřetice "B" - Sokol Bořice   1:1 (1:1)

Pospíšil - Kaplan -  Kučera M. -  Němec, Dohnal- Beránek T. - Opršal- Šmaha-

Kusý ( 86.Havlíček T.) - Havlíček R.- Peřina (81.Beránek F.)

Branka: 30. Havlíček

ŽK: Kučera M, Kaplan, Opršal, Havlíček R.

Opět remíza 1-1,ale ta docházka hráčů opravdu mizerná. I s mladíky v záloze jsme byli celý zápas lepší hlavně v kombinaci a držení míče,myslím,že řada hráčů si pěkně zahrála.Hlavně v prvním poločase jsme měli převahu velkou a výsledek měl být 1-3.

V druhém poločase už zaúřadoval trochu rozhodčí/první poločas ale výborný/a utkání už nebylo tak pohledné a můžeme být rádi,že domácí nedotáhli utkání do vítězného konce,dokonce nedali penaltu a minimálně dvakrát zachránil Pospíšil.Škoda,že už pokaždé v Miřeticích pomezní zvedá praporek ještě než se kopne standartka kdy jsme dali regulérní gól.Ale když vše shrneme asi remíza zasloužená.Uvidíme jak se sejdeme na derby s Hr.Týncem.....

1.kolo  2016-2017

Sokol Bořice - Sokol Žlebské Chvalovice    1:1 (0:0)

Pospíšil - Kaplan (46. Kusý), Hozen st., Kučera M. - Opršal, Němec, Pilař (46. Horák), Kučera J., Peřina - Průcha, Havlíček R.

Branka: 70. Havlíček

ŽK: Kučera M.,Kusý

V prvním kole k nám přijel nováček ze Žlebských Chvalovic. Od začátku jsme udávali tempo hře, ale bohužel naše šance byly bezzubé. Soupeře jsme přehrávali ve všech směrech. Havlíček se několikrát dostal z úhlu před hostujícího brankáře, ale ani jednou se mu ho nepodařilo prostřelit. Hosté také několikrát zahrozili, ale brankář Pospíšil vždy náš tým podržel. O přestávce hosté zjistili, že máme špatně napsaný zápis a přestávka se protáhla o několik minut. Oba kapitáni řešili s rozhodčím jaký bude postup chvilku to vypadalo že se dokonce nebude hrát, ale po telefonické domluvě s panem Kolbabou, jsme se dozvěděli, že nám kontumace nehrozí a šlo se hrát. Delší přestávka nám neprospěla. Do toho naši dva hráči museli střídat, nastoupil i zraněný Horák, aby nás bylo jedenáct. Havlíček T. nemohl nastoupit kvůli chybě v zápisu. Zápas se vyrovnal a hra už nebyla tak zajímavá, začalo se faulovat a hra se kouskovala. Z jedné šance se nám podařil vstřelit gól, když do prázdné branky doklepával míč "kanonýr" Havlíček R.. Už jsme se připravovali soupeře dorazit, ale po zbytečné ztrátě ve středu hřiště jsme inkasovali. V závěru jsme si vytvořili ještě tlak, ale branka z něj nepadla. Musíme více přidat v koncovce, vyvarovat se zbytečných faulů a soustředit se na hru.